HERBATY TURKUSOWE (OOLONG)

Herbatą turkusową nazywamy herbaty Oolong znane także jako ulung, wolong. Jej nazwę z chińskiego można przetłumaczyć jako herbatę Czarnego Smoka. Smak herbaty Oolong może być wieloraki – słodki i owocowy o miodowym aroacie, drzewny lub świeży z całym bukietem zapachów.
Zbiór liści tej odmiany odbywa się tylko w ściśle określonych porach roku. Pozostawia się je na słońcu do częściowego zwiędnięcia, następnie wkłada do wiklinowych koszy i potrząsa, obcierając brzegi liści, co pomaga przy późniejszej oksydacji. Te dwi czynności powtarza się aż liście nie osiągną żółtego koloru. Tu można rozróżnić herbaty chińskie od tajwańskich. Te pierwsze przechodzą oksydację niższą (30-50%), drugie wyższą (60-70%). Proces utleniania (oksydacji) zatrzymuje się po około dwóch godzinach przez szybkie suszenie ich w wysokiej temperaturze. Istotnym faktem jest to, że herbata Oolong zawsze jest w postaci całych liści. Herbata pomocna dla osób z cukrzycą, wspiera spalanie tłuszczu, wspomaga również pracę serca poprzez redukcję trójglicerydów i cholesterolu, zmniejsza ryzyko nowotworów. Oolong jest zalecany dla osób cierpiących na egzemnę oraz nadciśnienie.

Sposób parzenia:
1 łyżeczka herbaty na filiżankę (200ml), temp. wody 90 stopni Celsjusza (ok. 2 min. po przegotowaniu), czas zaparzania od 2 do 4 min. pod przykryciem, po tym czasie liście należy oddzielić od naparu.

OOLONG
Herbata znana na całym świecie ze swojego słodkiego smaku i kwiatowego aromatu. Zawarte w Oolongu polifenole doskonale regulują powstawanie tkanki tłuszczowej, zachowując odpowiednie proporcje między ilością tłuszczu, a wagą człowieka.
Kraj pochodzenia Chiny.

Cena: 23,90zł/ 100g
Cena: 11,95zł/ 50g

MILK OOLONG
Herbata dająca kremowo-mleczny napar o złocistej barwie i wyjątkowym zapachu. Aby uzyskać tę herbatę, liście zaraz po zebraniu aromatyzowane są świeżym mlekiem, a dopiero potem suszone. Wyborna propozycja dla miłośników niebanalnych doznań.
Kraj pochodzenia Chiny.

Cena: 36,90zł/ 100g
Cena: 18,45zł/ 50g

DOLCE VITA – AKTUALNIE BRAK
Herbata Oolong, cytryna suszona, mango crunch, trawa cytrynowa, opuncja kwiat, aromat.
Kraj pochodzenia Chiny.

Cena: 29,90zł/ 100g
Cena: 14,95zł/ 50g

NOCE I DNIE NOWOŚĆ
Herbata Oolong, żurawina liofilizowana, truskawka liofilizowana, melon crunch (cukier, melon, skrobia), kwiat pomarańczy, aromat.

Cena: 34,90zł/ 100g
Cena: 17,45zł/ 50g

ZEW NATURY NOWOŚĆ

Herbata Oolong, skórka róży, ananas liofilizowany, wiśnia liofilizowana, kwiat pomarańczy, saflor, aromat.

Cena: 34,90zł/ 100g
Cena: 17,45zł/ 50g

LAZUROWE WYBRZEŻE NOWOŚĆ

 Herbata Oolong, cytryna suszona, blue butterfly, bławatek, bławatek różowy, aromat.

Cena: 39,90zł/ 100g
Cena: 19,95zł/ 50g