HERBATA ROOIBOS

Rooibos z języka afrikaans: “roi” (czerwony) i “bos” (krzew)- czerwonokrzew. Aspalathus linearis jest uprawiany w Republice Południowej Afryki. Z zerwanych, pociętych i poddanych kilkunastogodzinnej oksydacji liści sporządza się napój o czerwonym kolorze i specyficznym miodowym smaku. Napar wyróżnia się łagodnością i brakiem typowego w herbatach zielonych lub czerwonych posmaku goryczy, ponieważ nie zawiera garbników będących jego przyczyną. Ze względu na niską zawartość teiny ceniony jest także przez kobiety w ciąży, ponieważ łagodzi mdłości, natomiast u kobiet karmiących piersią, wzmaga laktację. Podawany maym dzieciom usprawnia pracę jelit i chroni przed kolką. Wspomaga wydzielanie serotoninydzięki czemu działa przeciwdepresyjnie. W upały skutecznie nawadnia. Zawarte w nim przeciwutleniacze wywierają pozytywny wpływ na układ odpornościowy hamując produkcję komórek nowotworowych. Zawiera mnóstwo mikroelementów oraz witaminę C. Obniża ciśnienie krwi i spowalnia proces starzenia.

Sposób parzenia:
1-2 łyżeczki Rooibosa na filiżankę (200ml), temp. wody 95 stopni Celsjusza, czas zaparzania ok. 5 min. pod przykryciem, po tym czasie liście należy oddzielić od naparu.

ROOIBOS
Klasyczny afrykański Rooibos, którego charakteryzuje wpadający w czerwień kolor naparu i miodowy posmak. Kraj pochodzenia RPA.

Cena: 19,90zł/ 100g
Cena: 9,95zł/ 50g

ROOIBOS CUBA LIBRE
Rooibos, skórka pomarańczowa, kwiat pomarańczy, liście limonki, liście eukaliptusa, aromat.

Cena: 27,90zł/ 100g
Cena: 13,95zł/ 50g

SEN NOCY LETNIEJ
Rooibos, czerwona i czarna porzeczka, jeżyna, kwiat głogu, aromat.

Cena: 25,90zł/ 100g
Cena: 12,95zł/ 50g

ROOIBOS KWIAT AFRYKI
Rooibos 93,5%, jabłko suszone, kwiat słonecznika, płatki róży, aromat.

Cena: 24,90zł/ 100g
Cena: 12,45zł/ 50g

SUNSET SWEET
Rooibos zielony, mango crunch, marakuja crunch, kwiat granatu, aromat.

Cena: 34,90zł/ 100g
Cena: 17,45zł/ 50g