Święta Wielkiej Nocy to czas odrodzenia i spotkań z najbliższymi przy smacznym śniadaniu. Zwykle poranny posiłek jadamy w pośpiechu i nie mamy czasu delektować się smakiem potraw. Niektórzy w ogóle pomijają ten, jakże ważny, posiłek w ciągu dnia. Tym razem, gdy mamy czas i sposobność do celebrowania śniadania, warto zastanowić się nad tym, co będziemy pić przy tej okazji.

Rozważmy zdrowe propozycje promowane przez dietetyków. Szklanka mleka nie pasuje do większości wielkanocnych potraw, sok też nie najlepiej komponuje się z ostrym chrzanem czy dobrze doprawioną kiełbaską. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest smaczna herbata. Tak, jak śniadanie, powinna być ona odświętna, a do tego poprawiać trawienie i dodawać energii na cały dzień.

Mazurek z Marcepanem to wyjątkowa herbata czarna, która przenosi smak i aromat tego tradycyjnego Wielkanocnego deseru na filiżankę. Inspiracją dla tej herbaty były chwile spędzone przy rodzinnym stole, gdzie mazurek był nieodłącznym elementem świątecznych śniadań. Składniki tej kompozycji tworzą spójną całość:

  • Herbata czarna Ceylon: Bazowa herbata o pełnym smaku.
  • Migdał: Dodatek migdałów, który wzbogaca aromat.
  • Kawałki czekolady: Przyjemny akcent słodkości.
  • Aromat marcepanu: To właśnie on nadaje charakterystyczny smak tej herbaty.
  • Pieprz czerwony: Delikatna nuta pikantności.

Jeśli lubisz mazurek i herbatę, ta kompozycja z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych smakowych doznań w okresie Wielkanocy!

Jak pachnie Wielkanocne Śniadanie? Możemy się przekonać próbując wyjątkową kompozycję, stworzoną na bazie herbaty czarnej OP wraz z owocowymi dodatkami, takimi jak jagoda i truskawka. Kompozycja udoskonalona liśćmi limonki wpływa na orzeźwiający smak herbaty, a dodatek bławatka różowego doskonale podkreśla jej niebanalny wygląd. Słodka i soczysta kompozycja doskonale uzupełniająca Wielkanocne stoły.

Dla tej herbaty inspiracją był nasz Bestseller – Śniadanie u Tiffany’ego. Kompozycja jest jej tańszą, zbliżoną wersją, powstałą na bazie herbaty czarnej OP, a także bez dodatku jeżyny.

Składniki: Herbata czarna OP, jagoda, limonka liść, truskawka, aromat, bławatek różowy.

Herbata Green Orange to wyjątkowa kompozycja, która przenosi smak i aromat soczystych owoców na filiżankę zielonej herbaty. Już podczas otwarcia torebki zaskakuje nas paletą barw i zapachów. Drobne listki zielonej herbaty Sencha niemal giną wśród barwnej kolekcji owoców. Jednak to właśnie ona nadaje kompozycji charakterystyczny smak. Wonne płatki hibiskusa równoważą słodki smak truskawek i pomarańczy. Jest to wspaniała wariacja na temat zielonej herbaty, która umili nam dzień, niezależnie od pory roku.